TDK Corporation NLV32T-180J-EFD
NLV32T-180J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-180J-EFD
Brief Description
FIXED IND 18UH 120MA 3.3 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-180J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-180J-EFD
QUANTITY
NLV32T-180J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-180J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-180J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-180J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-180J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-180J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-180J-EFD
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
FAN AXIAL 79.8X41.8MM 48V SD48B5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf