TDK Corporation NLV32T-1R0J-PF
NLV32T-1R0J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-1R0J-PF
Brief Description
FIXED IND 1UH 400MA 700 MOHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-1R0J-PF.pdf
Availability of NLV32T-1R0J-PF
QUANTITY
NLV32T-1R0J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-1R0J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-1R0J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-1R0J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-1R0J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-1R0J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-1R0J-PF
RES METAL OX 2W 91 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS .050" STR PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 16 POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf