TDK Corporation NLV32T-1R8J-EFD
NLV32T-1R8J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-1R8J-EFD
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-1R8J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-1R8J-EFD
QUANTITY
NLV32T-1R8J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-1R8J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-1R8J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-1R8J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-1R8J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-1R8J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-1R8J-EFD
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 33PF 25V 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TEST LEAD BANANA 24" BLACK datasheet.pdf