TDK Corporation NLV32T-270J-PF
NLV32T-270J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-270J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-270J-PF.pdf
Availability of NLV32T-270J-PF
QUANTITY
NLV32T-270J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-270J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-270J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-270J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-270J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-270J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-270J-PF
IC DELAY LN 256TAP 265NS 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M20 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 500' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3V 0.3A X2-8DFN datasheet.pdf