TDK Corporation NLV32T-271J-PFD
NLV32T-271J-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-271J-PFD
Brief Description
FIXED IND 270UH 45MA 28 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-271J-PFD.pdf
Availability of NLV32T-271J-PFD
QUANTITY
NLV32T-271J-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-271J-PFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-271J-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±5%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)28 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-271J-PFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-271J-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-271J-PFD Details Description
Related parts for NLV32T-271J-PFD
FIXED IND 10UH 230MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 05POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CABLE 16POS SOCKET-SOCKET 2M datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FUSE 277V SAFE HAZ UL913 .050A datasheet.pdf