TDK Corporation NLV32T-5R6J-EF
NLV32T-5R6J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-5R6J-EF
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM
Datasheet Download
NLV32T-5R6J-EF.pdf
Availability of NLV32T-5R6J-EF
QUANTITY
NLV32T-5R6J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-5R6J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-5R6J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-5R6J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-5R6J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-5R6J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-5R6J-EF
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC datasheet.pdf
PCMCIA ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SOCKET ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD datasheet.pdf