TDK Corporation NLV32T-6R8J-EF
NLV32T-6R8J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-6R8J-EF
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM
Datasheet Download
NLV32T-6R8J-EF.pdf
Availability of NLV32T-6R8J-EF
QUANTITY
NLV32T-6R8J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-6R8J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-6R8J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-6R8J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-6R8J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-6R8J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-6R8J-EF
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .1W STER AB 20WQFN datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
TOOL ALIGNMENT AEDX-8XXX 3MM datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD-PROT 20SOIC datasheet.pdf