TDK Corporation NLV32T-6R8J-EFD
NLV32T-6R8J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-6R8J-EFD
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM
Datasheet Download
NLV32T-6R8J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-6R8J-EFD
QUANTITY
NLV32T-6R8J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-6R8J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-6R8J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-6R8J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-6R8J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-6R8J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-6R8J-EFD
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 48CABGA datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A TO B 3.28' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
ONE-SIDE MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
4PRH 101 2MM INTEL 4W datasheet.pdf
RES 270 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf