TDK Corporation NLV32T-820J-EF
NLV32T-820J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-820J-EF
Brief Description
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-820J-EF.pdf
Availability of NLV32T-820J-EF
QUANTITY
NLV32T-820J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-820J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-820J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-820J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-820J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-820J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-820J-EF
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SIP datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NB4L339MNG datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLAD 40/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8HTSOP datasheet.pdf