TDK Corporation NLV32T-R33J-PF
NLV32T-R33J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-R33J-PF
Brief Description
FIXED IND 330NH 450MA 400 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-R33J-PF.pdf
Availability of NLV32T-R33J-PF
QUANTITY
NLV32T-R33J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-R33J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-R33J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-R33J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-R33J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-R33J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-R33J-PF
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 622V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
SSD 64GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 600MA 650 MOHM datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf