FFF NM10100000J0G
NM10100000J0G picture photo
Mfg. Part Number
NM10100000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB SPR CLA 90D THR
Datasheet Download
NM10100000J0G.pdf
Availability of NM10100000J0G
QUANTITY
NM10100000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NM10100000J0G
Internal Part NumberEIS-NM10100000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,205
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNM
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current-
Voltage300V
Wire Gauge16-22, 18-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NM10100000J0G
Related LinksNM1010, NM10100000J0G Datasheet, FFF Distributor
NM10100000J0G Details Description
Related parts for NM10100000J0G
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6SON datasheet.pdf
REPLACE KNIFE FOR CUTTER TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
MICRO-D CRIMP KIT 25CKT datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf