Murata Electronics North America NMA1209S
NMA1209S picture photo
Mfg. Part Number
NMA1209S
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NMA1209S.pdf
Availability of NMA1209S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NMA1209S Order Process
Ship out your order
Specifications of NMA1209S
Internal Part NumberEIS-NMA1209S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NMA1209S today.
SeriesNMA1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NMA1209S
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNMA1, NMA1209S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NMA1209S Details Description
Related parts for NMA1209S
IC COMP MICROPWR QUAD V 14 TSSOP datasheet.pdf
CONN HDI RECEPT 96POS 3ROW R/A datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
ADAPTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOD923 datasheet.pdf