Techflex NMN0.25BK
NMN0.25BK picture photo
Mfg. Part Number
NMN0.25BK
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
NYLON MULTI 1/4" BLACK 500'
Datasheet Download
NMN0.25BK.pdf
Availability of NMN0.25BK
QUANTITY
NMN0.25BK Order Process
Ship out your order
Specifications of NMN0.25BK
Internal Part NumberEIS-NMN0.25BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
Series-
TypeSmooth
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.250" (6.35mm)
Length500' (152.44m)
MaterialPolyamide Monofilament
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NMN0.25BK
Related LinksNMN0, NMN0.25BK Datasheet, Techflex Distributor
NMN0.25BK Details Description
Related parts for NMN0.25BK
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RACK & PANEL RCPT 56POS datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SC89 datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOP datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 21MM datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO-218AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf