Murata Electronics North America NMV2409SC
NMV2409SC picture photo
Mfg. Part Number
NMV2409SC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NMV2409SC.pdf
Availability of NMV2409SC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NMV2409SC Order Process
Ship out your order
Specifications of NMV2409SC
Internal Part NumberEIS-NMV2409SC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NMV2409SC today.
SeriesNMV24
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSIP7
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NMV2409SC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNMV2, NMV2409SC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NMV2409SC Details Description
Related parts for NMV2409SC
RELAY SSR SCR 90A 530V PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 150POS VERT .100 T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO215AB datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf