Murata Electronics North America NMV2409SC
NMV2409SC picture photo
Mfg. Part Number
NMV2409SC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NMV2409SC.pdf
Availability of NMV2409SC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NMV2409SC Order Process
Ship out your order
Specifications of NMV2409SC
Internal Part NumberEIS-NMV2409SC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NMV2409SC today.
SeriesNMV24
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSIP7
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NMV2409SC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNMV2, NMV2409SC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NMV2409SC Details Description
Related parts for NMV2409SC
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROT CONT SC70-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf