AVX Corporation NOJC336M006RWJ
NOJC336M006RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJC336M006RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 2312
Datasheet Download
NOJC336M006RWJ.pdf
Availability of NOJC336M006RWJ
QUANTITY
NOJC336M006RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJC336M006RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJC336M006RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOxiCap™ Niobium Oxide Capacitor
Components for Alternate Energy Applications
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
Current - Leakage4µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Manufacturer Size CodeC
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJC336M006RWJ
Related LinksNOJC336, NOJC336M006RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJC336M006RWJ Details Description
Related parts for NOJC336M006RWJ
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf