AVX Corporation NOJC336M010RWJ
NOJC336M010RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJC336M010RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXIDE 33UF 20% 10V 2312
Datasheet Download
NOJC336M010RWJ.pdf
Availability of NOJC336M010RWJ
QUANTITY
NOJC336M010RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJC336M010RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJC336M010RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOxiCap™ Niobium Oxide Capacitor
Components for Alternate Energy Applications
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
Current - Leakage6.6µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Manufacturer Size CodeC
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJC336M010RWJ
Related LinksNOJC336, NOJC336M010RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJC336M010RWJ Details Description
Related parts for NOJC336M010RWJ
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8DFN datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC DEMODULATOR DVB-S/S2 48-QFN datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf