AVX Corporation NOJT226M001RWJ
NOJT226M001RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJT226M001RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXID 22UF 20% 1.8V 1210
Datasheet Download
NOJT226M001RWJ.pdf
Availability of NOJT226M001RWJ
QUANTITY
NOJT226M001RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJT226M001RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJT226M001RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1.8V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
Current - Leakage1µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Manufacturer Size CodeT
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJT226M001RWJ
Related LinksNOJT226, NOJT226M001RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJT226M001RWJ Details Description
Related parts for NOJT226M001RWJ
LED BLUE-GREEN CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 400MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48DIP datasheet.pdf
CONTROLLER 2-CAMERA NPN W/LCD datasheet.pdf
COVER W/RUBBER BOOT datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf