AVX Corporation NOJY227M004RWJ
NOJY227M004RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJY227M004RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2917
Datasheet Download
NOJY227M004RWJ.pdf
Availability of NOJY227M004RWJ
QUANTITY
NOJY227M004RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJY227M004RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJY227M004RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponents for Alternate Energy Applications
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
Current - Leakage17.6µA
Dissipation Factor10%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size CodeY
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJY227M004RWJ
Related LinksNOJY227, NOJY227M004RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJY227M004RWJ Details Description
Related parts for NOJY227M004RWJ
RES 5.6 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS .100 POLAR 15AU datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 340MA 800 MOHM datasheet.pdf
CRIMPING DIE ATP-BB-AFIFG-I2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CTV 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf