Vishay Thin Film NOMCA14035001AT5
NOMCA14035001AT5 picture photo
Mfg. Part Number
NOMCA14035001AT5
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 5K OHM 14SOIC
Datasheet Download
NOMCA14035001AT5.pdf
Availability of NOMCA14035001AT5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NOMCA14035001AT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NOMCA14035001AT5
Internal Part NumberEIS-NOMCA14035001AT5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNOMCA Series Precision Thin Film Automotive Qualified Resistor Network
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesNOMCA - Precision
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.329" L x 0.154" W (8.36mm x 3.91mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOMCA14035001AT5
Related LinksNOMCA140, NOMCA14035001AT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
NOMCA14035001AT5 Details Description
Related parts for NOMCA14035001AT5
IC OPAMP GP 15MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.5V INV CMOS SMD datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 180KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 100A AUTO LINK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf