FFF NP05115100J0G
NP05115100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NP05115100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
1000 TB SPR CLA 180D B/T
Datasheet Download
NP05115100J0G.pdf
Availability of NP05115100J0G
QUANTITY
NP05115100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NP05115100J0G
Internal Part NumberEIS-NP05115100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNP
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current-
Voltage600V
Wire Gauge4-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-
Housing Material-
Contact Material - Plating-
Clamp Material - Plating-
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NP05115100J0G
Related LinksNP0511, NP05115100J0G Datasheet, FFF Distributor
NP05115100J0G Details Description
Related parts for NP05115100J0G
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 392 I/O 676FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AC datasheet.pdf
RES 8.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V CH 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf