Riedon NPS2T-10KF1
NPS2T-10KF1 picture photo
Mfg. Part Number
NPS2T-10KF1
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 25W TO126
Datasheet Download
NPS2T-10KF1.pdf
Availability of NPS2T-10KF1
QUANTITY
NPS2T-10KF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NPS2T-10KF1
Internal Part NumberEIS-NPS2T-10KF1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-126 (D-Pak Style)
Size / Dimension0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
Height0.114" (2.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NPS2T-10KF1
Related LinksNPS2T, NPS2T-10KF1 Datasheet, Riedon Distributor
NPS2T-10KF1 Details Description
Related parts for NPS2T-10KF1
IC TXRX V.35 SINGL SUPPLY 28SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SR HDR .197DE 13 ASY ST GLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
REFLECTOR ROUND 1 POS 82MM D 31M datasheet.pdf
FP7 CPU UNT 24VDC 196K STD MOD datasheet.pdf