Sullins Connector Solutions NREC022SAEN-RC
NREC022SAEN-RC picture photo
Mfg. Part Number
NREC022SAEN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS
Datasheet Download
NREC022SAEN-RC.pdf
Availability of NREC022SAEN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NREC022SAEN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of NREC022SAEN-RC
Internal Part NumberEIS-NREC022SAEN-RC
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NREC022SAEN-RC
Related LinksNREC022, NREC022SAEN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
NREC022SAEN-RC Details Description
Related parts for NREC022SAEN-RC
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND RD,GN,BLU SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 33.33333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 710MA 580 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ISO ADJ 2A datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf