Sullins Connector Solutions NREC025SABN-RC
NREC025SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
NREC025SABN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS
Datasheet Download
NREC025SABN-RC.pdf
Availability of NREC025SABN-RC
QUANTITY
NREC025SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of NREC025SABN-RC
Internal Part NumberEIS-NREC025SABN-RC
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NREC025SABN-RC
Related LinksNREC025, NREC025SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
NREC025SABN-RC Details Description
Related parts for NREC025SABN-RC
IC COMP LOW POWER R-R IN SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 675V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 5POS .100 30AU datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR RA TH CLIP 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
LIGHTOWL MUD RING ADAPTER datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 12AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
9P F S/C AWG 20 4-40 datasheet.pdf
5 16" SNAP MTG datasheet.pdf