Sullins Connector Solutions NREC034SABC-M30RC
NREC034SABC-M30RC picture photo
Mfg. Part Number
NREC034SABC-M30RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL SMD 34POS
Datasheet Download
NREC034SABC-M30RC.pdf
Availability of NREC034SABC-M30RC
QUANTITY
NREC034SABC-M30RC Order Process
Ship out your order
Specifications of NREC034SABC-M30RC
Internal Part NumberEIS-NREC034SABC-M30RC
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NREC034SABC-M30RC
Related LinksNREC034S, NREC034SABC-M30RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
NREC034SABC-M30RC Details Description
Related parts for NREC034SABC-M30RC
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL 20-SOEIAJ datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
DSUB-FE-CR-KON AWG20-24;AFS2;L10 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf