Sullins Connector Solutions NREC034SABN-RC
NREC034SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
NREC034SABN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS
Datasheet Download
NREC034SABN-RC.pdf
Availability of NREC034SABN-RC
QUANTITY
NREC034SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of NREC034SABN-RC
Internal Part NumberEIS-NREC034SABN-RC
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NREC034SABN-RC
Related LinksNREC034, NREC034SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
NREC034SABN-RC Details Description
Related parts for NREC034SABN-RC
CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW LLDS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 90.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf