| Internal Part Number | EIS-NRF24LE1-F16Q32-DK | |
| Series | nRFgo | |
| Type | Transceiver | |
| Frequency | 2.4GHz | |
| For Use With/Related Products | nRF24LE1 | |
| Supplied Contents | 3 Boards, Samples | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | NRF24LE1-F16Q32-DK | |
| Related Links | NRF24LE1-, NRF24LE1-F16Q32-DK Datasheet, Nordic Semiconductor ASA Distributor | |
 | F1892SD1200 | MODULE SCR/DIODE 90A 480VAC | datasheet.pdf | |
 | RCM31DTBS-S189 | CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD | datasheet.pdf | |
 | 1742291-1 | Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp | datasheet.pdf | |