Taiyo Yuden NRH3010T3R3MN
NRH3010T3R3MN picture photo
Mfg. Part Number
NRH3010T3R3MN
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.03A 156 MOHM
Datasheet Download
NRH3010T3R3MN.pdf
Availability of NRH3010T3R3MN
QUANTITY
NRH3010T3R3MN Order Process
Ship out your order
Specifications of NRH3010T3R3MN
Internal Part NumberEIS-NRH3010T3R3MN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNRH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.03A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant64MHz
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRH3010T3R3MN
Related LinksNRH301, NRH3010T3R3MN Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRH3010T3R3MN Details Description
Related parts for NRH3010T3R3MN
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
SOLDER AID KIT 6PC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 9A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 101 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 15GOLD datasheet.pdf
A4 400W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf