Taiyo Yuden NRS4018T221MDGJ
NRS4018T221MDGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS4018T221MDGJ
Brief Description
FIXED IND 220UH 170MA 4.56 OHM
Datasheet Download
NRS4018T221MDGJ.pdf
Availability of NRS4018T221MDGJ
QUANTITY
NRS4018T221MDGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS4018T221MDGJ
Internal Part NumberEIS-NRS4018T221MDGJ
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating170mA
Current - Saturation275mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.56 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant4MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package4018
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS4018T221MDGJ
Related LinksNRS4018, NRS4018T221MDGJ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS4018T221MDGJ Details Description
Related parts for NRS4018T221MDGJ
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.37A 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 320NH 41A 0.53 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE A 110POS datasheet.pdf
SGE1510-3-0600L-400MQD-200FQD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf