Taiyo Yuden NRS4018T330MDGJV
NRS4018T330MDGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS4018T330MDGJV
Brief Description
FIXED IND 33UH 550MA 552 MOHM
Datasheet Download
NRS4018T330MDGJV.pdf
Availability of NRS4018T330MDGJV
QUANTITY
NRS4018T330MDGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS4018T330MDGJV
Internal Part NumberEIS-NRS4018T330MDGJV
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)552 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.80mm)
Supplier Device Package4040
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS4018T330MDGJV
Related LinksNRS4018T, NRS4018T330MDGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS4018T330MDGJV Details Description
Related parts for NRS4018T330MDGJV
REG .65-2.20V 32A ADJ HORZ SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT BIDIR 48TSSOP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
LT GRIND & BLEND DISC 7" A CRS datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DOUBLE M8 LONG PW 2M NPN NO datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf