Taiyo Yuden NRS4018T470MDGJ
NRS4018T470MDGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS4018T470MDGJ
Brief Description
FIXED IND 47UH 440MA 780 MOHM
Datasheet Download
NRS4018T470MDGJ.pdf
Availability of NRS4018T470MDGJ
QUANTITY
NRS4018T470MDGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS4018T470MDGJ
Internal Part NumberEIS-NRS4018T470MDGJ
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating440mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)780 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)