Taiyo Yuden NRS5020T220MMGJ
NRS5020T220MMGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS5020T220MMGJ
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 1A 312 MOHM SMD
Datasheet Download
NRS5020T220MMGJ.pdf
Availability of NRS5020T220MMGJ
QUANTITY
NRS5020T220MMGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS5020T220MMGJ
Internal Part NumberEIS-NRS5020T220MMGJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)312 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package5020
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS5020T220MMGJ
Related LinksNRS5020, NRS5020T220MMGJ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS5020T220MMGJ Details Description
Related parts for NRS5020T220MMGJ
CONN RECEPT 6POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 2R 2.75KV HOOKE datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX11040 W/FMC CONN datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V NI780H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf