Taiyo Yuden NRS5030T3R3MMGJV
NRS5030T3R3MMGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS5030T3R3MMGJV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3A 39 MOHM SMD
Datasheet Download
NRS5030T3R3MMGJV.pdf
Availability of NRS5030T3R3MMGJV
QUANTITY
NRS5030T3R3MMGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS5030T3R3MMGJV
Internal Part NumberEIS-NRS5030T3R3MMGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation3.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)39 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant36MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package5050
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS5030T3R3MMGJV
Related LinksNRS5030T, NRS5030T3R3MMGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS5030T3R3MMGJV Details Description
Related parts for NRS5030T3R3MMGJV
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf