Taiyo Yuden NRS6012T470MMGJ
NRS6012T470MMGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS6012T470MMGJ
Brief Description
FIXED IND 47UH 460MA 1.158 OHM
Datasheet Download
NRS6012T470MMGJ.pdf
Availability of NRS6012T470MMGJ
QUANTITY
NRS6012T470MMGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS6012T470MMGJ
Internal Part NumberEIS-NRS6012T470MMGJ
Standard Package1,000
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating460mA
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.158 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS6012T470MMGJ
Related LinksNRS6012, NRS6012T470MMGJ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS6012T470MMGJ Details Description
Related parts for NRS6012T470MMGJ
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC DUAL 4INPUT MUX 3ST 16-SOIC datasheet.pdf
IC CIRCUIT PROT SIGNAL-LINE 8DIP datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf