Taiyo Yuden NRS6028T470MMGJ
NRS6028T470MMGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS6028T470MMGJ
Brief Description
FIXED IND 47UH 920MA 390 MOHM
Datasheet Download
NRS6028T470MMGJ.pdf
Availability of NRS6028T470MMGJ
QUANTITY
NRS6028T470MMGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS6028T470MMGJ
Internal Part NumberEIS-NRS6028T470MMGJ
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating920mA
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)390 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS6028T470MMGJ
Related LinksNRS6028, NRS6028T470MMGJ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS6028T470MMGJ Details Description
Related parts for NRS6028T470MMGJ
DIODE GEN PURP 1.4KV 40A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CABLE ASSY HANDYLINK MALE-CABLE datasheet.pdf
T5009-6, 4NC BBM, M20/NPT ADAPTE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 750 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf