Taiyo Yuden NRS8030T470MJGJV
NRS8030T470MJGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS8030T470MJGJV
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD
Datasheet Download
NRS8030T470MJGJV.pdf
Availability of NRS8030T470MJGJV
QUANTITY
NRS8030T470MJGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS8030T470MJGJV
Internal Part NumberEIS-NRS8030T470MJGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)221 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package8080
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS8030T470MJGJV
Related LinksNRS8030T, NRS8030T470MJGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS8030T470MJGJV Details Description
Related parts for NRS8030T470MJGJV
FUSE HLDR CART 300V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR 12M RANGE WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf