Taiyo Yuden NS10145T150MNA
NS10145T150MNA picture photo
Mfg. Part Number
NS10145T150MNA
Brief Description
FIXED IND 15UH 3A 45.6 MOHM SMD
Datasheet Download
NS10145T150MNA.pdf
Availability of NS10145T150MNA
QUANTITY
NS10145T150MNA Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10145T150MNA
Internal Part NumberEIS-NS10145T150MNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation3.44A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)45.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant19MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10145T150MNA
Related LinksNS10145, NS10145T150MNA Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10145T150MNA Details Description
Related parts for NS10145T150MNA
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 34PCM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 72LFCSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
USB FLASH AH322 128MB SLC ET IND datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf