Taiyo Yuden NS10145T1R0NNV
NS10145T1R0NNV picture photo
Mfg. Part Number
NS10145T1R0NNV
Brief Description
FIXED IND 1UH 8.9A 5.88 MOHM SMD
Datasheet Download
NS10145T1R0NNV.pdf
Availability of NS10145T1R0NNV
QUANTITY
NS10145T1R0NNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10145T1R0NNV
Internal Part NumberEIS-NS10145T1R0NNV
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NS
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating8.9A
Current - Saturation12.54A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant116MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10145T1R0NNV
Related LinksNS10145, NS10145T1R0NNV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10145T1R0NNV Details Description
Related parts for NS10145T1R0NNV
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf