Taiyo Yuden NS10145T3R3NNA
NS10145T3R3NNA picture photo
Mfg. Part Number
NS10145T3R3NNA
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD
Datasheet Download
NS10145T3R3NNA.pdf
Availability of NS10145T3R3NNA
QUANTITY
NS10145T3R3NNA Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10145T3R3NNA
Internal Part NumberEIS-NS10145T3R3NNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating6.1A
Current - Saturation7.33A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant36.1MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10145T3R3NNA
Related LinksNS10145, NS10145T3R3NNA Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10145T3R3NNA Details Description
Related parts for NS10145T3R3NNA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT363 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 3X1.3MH 50A WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM datasheet.pdf