Taiyo Yuden NS10155T3R3NNA
NS10155T3R3NNA picture photo
Mfg. Part Number
NS10155T3R3NNA
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6.49A 12 MOHM
Datasheet Download
NS10155T3R3NNA.pdf
Availability of NS10155T3R3NNA
QUANTITY
NS10155T3R3NNA Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10155T3R3NNA
Internal Part NumberEIS-NS10155T3R3NNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating6.49A
Current - Saturation8.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant40.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10155T3R3NNA
Related LinksNS10155, NS10155T3R3NNA Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10155T3R3NNA Details Description
Related parts for NS10155T3R3NNA
IC VREF SHUNT 4.096V TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 16SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT W/O NUT 12POS PIN datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.1A DFN1006-3 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.5A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf