Taiyo Yuden NS10155T6R8NNA
NS10155T6R8NNA picture photo
Mfg. Part Number
NS10155T6R8NNA
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 4.98A 19.2 MOHM
Datasheet Download
NS10155T6R8NNA.pdf
Availability of NS10155T6R8NNA
QUANTITY
NS10155T6R8NNA Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10155T6R8NNA
Internal Part NumberEIS-NS10155T6R8NNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating4.98A
Current - Saturation6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)19.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant24.2MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10155T6R8NNA
Related LinksNS10155, NS10155T6R8NNA Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10155T6R8NNA Details Description
Related parts for NS10155T6R8NNA
CAP TRIMMER 6-50PF 50V TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 52VQFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TAPE URTHANE FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
2200UF 35V 16X25 datasheet.pdf