Honeywell Sensing and Productivity Solutions NSCMNNN150PDUNV
NSCMNNN150PDUNV picture photo
Mfg. Part Number
NSCMNNN150PDUNV
Brief Description
SENSOR PRES 150PSI DIFF 12V SMT
Datasheet Download
NSCMNNN150PDUNV.pdf
Availability of NSCMNNN150PDUNV
QUANTITY
NSCMNNN150PDUNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NSCMNNN150PDUNV
Internal Part NumberEIS-NSCMNNN150PDUNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesNSC Series Appl Note
SeriesTruStability® NSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±150 PSI (±1034.21 kPa)
Output TypeWheatstone Bridge
Output0 mV ~ 258.5 mV (5V)
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply1.5 V ~ 12 V
Port Size-
Port StyleNo Port
Features-
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±250 PSI (±1723.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead
Supplier Device Package8-SMT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSCMNNN150PDUNV
NSCMNNN150PDUNV Details Description
Related parts for NSCMNNN150PDUNV
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 470 OHM 0805 datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf