Honeywell Sensing and Productivity Solutions NSCSNNN030PDUNV
NSCSNNN030PDUNV picture photo
Mfg. Part Number
NSCSNNN030PDUNV
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
NSCSNNN030PDUNV.pdf
Availability of NSCSNNN030PDUNV
QUANTITY
NSCSNNN030PDUNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NSCSNNN030PDUNV
Internal Part NumberEIS-NSCSNNN030PDUNV
SeriesTruStability® NSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±30 PSI (±206.84 kPa)
Output TypeWheatstone Bridge
Output0 mV ~ 207 mV (5V)
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply1.5 V ~ 12 V
Port Size-
Port StyleNo Port
Features-
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure±60 PSI (±413.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SIP Module
Supplier Device Package4-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSCSNNN030PDUNV
NSCSNNN030PDUNV Details Description
Related parts for NSCSNNN030PDUNV
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 1/4" datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16S/AE16G/X datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 6-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 250KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf