Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-2010-M5-18
NSE-2010-M5-18 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-2010-M5-18
Brief Description
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5
Datasheet Download
NSE-2010-M5-18.pdf
Availability of NSE-2010-M5-18
QUANTITY
NSE-2010-M5-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-2010-M5-18
Internal Part NumberEIS-NSE-2010-M5-18
Features-
Thread SizeM5
Head Diameter0.366" (9.30mm)
Head Height-
Length - Below Head0.709" (18.00mm)
Length - Overall-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-2010-M5-18
NSE-2010-M5-18 Details Description
Related parts for NSE-2010-M5-18
CABLE GRIP BLACK 2.5-6.5MM datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONTACT SOCKET 12-10AWG M-N-L datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 16VQFN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V C0G 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf