Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-2010-M6-15
NSE-2010-M6-15 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-2010-M6-15
Brief Description
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6
Datasheet Download
NSE-2010-M6-15.pdf
Availability of NSE-2010-M6-15
QUANTITY
NSE-2010-M6-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-2010-M6-15
Internal Part NumberEIS-NSE-2010-M6-15
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.444" (11.28mm)
Head Height-
Length - Below Head0.591" (15.00mm)
Length - Overall-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-2010-M6-15
NSE-2010-M6-15 Details Description
Related parts for NSE-2010-M6-15
CLAMP VINYL-COAT 2.13" L datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
MOTION CONTROL MODULE 8 AXIS datasheet.pdf
WRENCH ADJUSTABLE 1-1/4" 9.84" datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 M32 datasheet.pdf
LOCHEINSATZ MINI-KOAX 10PAK datasheet.pdf
SYRINGE AIR OPERATED 30CC 10PC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf