Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M3-20
NSE-34812-M3-20 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M3-20
Manufacturer
Product Category
Screws, Bolts
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M3
Datasheet Download
NSE-34812-M3-20.pdf
Availability of NSE-34812-M3-20
QUANTITY
NSE-34812-M3-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M3-20
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M3-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyScrews, Bolts
SeriesNSE
TypeMachine Screw
Screw Head TypePan Head
Drive TypePhillips
Features-
Thread SizeM3
Head Diameter0.236" (5.99mm)
Head Height0.094" (2.40mm)
Length - Below Head0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.882" (22.40mm)
MaterialNylon
Plating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M3-20
NSE-34812-M3-20 Details Description
Related parts for NSE-34812-M3-20
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
ADM20S/AE20G/X datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LED XPC 620NM RED/ORANGE SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER PLUG ASSY 6POS datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CGCLIP,NIB,CLO datasheet.pdf
CABLE, TABLE LIMIT SENSORS datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf