Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M4-16
NSE-34812-M4-16 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M4-16
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4
Datasheet Download
NSE-34812-M4-16.pdf
Availability of NSE-34812-M4-16
QUANTITY
NSE-34812-M4-16 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M4-16
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M4-16
Features-
Thread SizeM4
Head Diameter0.315" (8.00mm)
Head Height0.122" (3.10mm)
Length - Below Head0.630" (16.00mm)
Length - Overall0.752" (19.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M4-16
NSE-34812-M4-16 Details Description
Related parts for NSE-34812-M4-16
IC REG LDO 3.3V 0.5A PPAK datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD T/H datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf