Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M4-25
NSE-34812-M4-25 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M4-25
Brief Description
MACHINE SCREW M4
Datasheet Download
NSE-34812-M4-25.pdf
Availability of NSE-34812-M4-25
QUANTITY
NSE-34812-M4-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M4-25
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M4-25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Features-
Thread SizeM4
Head Diameter-
Head Height0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Below Head0.984" (25.00mm)
Length - Overall1.109" (28.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M4-25
NSE-34812-M4-25 Details Description
Related parts for NSE-34812-M4-25
IC TXRX RS-232 5V SD/EN 24SSOP datasheet.pdf
MODULE POWER ENT FUSED FILT MED datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 14POS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS TIN SMD datasheet.pdf
12 WAY HEADER VERT SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf