Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M5-20
NSE-34812-M5-20 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M5-20
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5
Datasheet Download
NSE-34812-M5-20.pdf
Availability of NSE-34812-M5-20
QUANTITY
NSE-34812-M5-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M5-20
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M5-20
Features-
Thread SizeM5
Head Diameter0.374" (9.50mm)
Head Height0.146" (3.70mm)
Length - Below Head0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.933" (23.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M5-20
NSE-34812-M5-20 Details Description
Related parts for NSE-34812-M5-20
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SGL 3IN OR/AND GATE 6DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 16pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE PLASTIC 2.5" datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN 3C 3#16S PIN RECP datasheet.pdf
47UF 450V 18X31,5 datasheet.pdf