Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M6-25
NSE-34812-M6-25 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M6-25
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M6
Datasheet Download
NSE-34812-M6-25.pdf
Availability of NSE-34812-M6-25
QUANTITY
NSE-34812-M6-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M6-25
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M6-25
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.472" (11.99mm)
Head Height0.181" (4.60mm)
Length - Below Head0.984" (25.00mm)
Length - Overall1.165" (29.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M6-25
NSE-34812-M6-25 Details Description
Related parts for NSE-34812-M6-25
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8K WIRELESS 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 196NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 183MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN FFC TOP 6POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf